افزایش سود وام افرادی که مسکن مهر خود را تحویل نمی گیرند

بدون دیدگاه

افزایش سود وام افرادی که مسکن مهر خود را تحویل نمی گیرند

افزایش سود وام افرادی که مسکن مهر خود را تحویل نمی گیرند ، به گزارش خبرگزاری صداو سیما از وزارت راه و شهرسازی، مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت عمران شهر های جدیدگفت: سود وام کسانی که واحد مسکن مهر خود را تحویل نمی گیرند به ۱۸ درصد افزایش می یابد.
نادر عربی درباره واگذاری واحد های مسکن مهر در شهر های جدید، گفت: در سطح شهر های جدید از کل واحد های مسکن مهر مورد تعهدمان که در حدود ۳۵۰ هزار واحد است، ابنیه ۳۳۵ هزار واحد را کامل کرده ایم و ۲۵۰ هزار واحد نیز به متقاضیان تحویل داده شده است.
وی با اشاره این که حدود ۸۰ هزار واحد مسکن مهر اکنون آماده تحویل است، افزود: این تعداد به ویژه در شهر های پردیس و پرند قرار دارد.
عربی گفت: در حدود ۲۵۰ هزار واحد از واحد های مسکن مهر در شهر های جدید حومه تهران قرار دارد و ابنیه مسکن مهر در اغلب شهر های جدید، تکمیل و بخش اعظم واحد ها به مالکان تحویل داده شده است.
وی با اشاره به این که به جز شهر های جدید حومه تهران به ندرت شهر جدیدی داریم که واحد مسکن مهر نیمه تمام داشته باشد، افزود: در این شهر ها مسکن مهر یا در مرحله فروش اقساطی قرار دارد و یا تحویل داده شده است.
مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت عمران شهر های جدید، مشکلات مسکن مهر های ناتمام شهر های حومه تهران را چند دلیل دانست و تصریح کرد: در این شهر ها مسکن مهر به صورت انبوه سازی بوده است. برای مثال در حدود صد هزار واحد مسکن مهر در هر یک از شهر های پردیس و پرند ساخته می شود که این واحد ها عموما در زمین های بکر فاقد امکانات و خدمات ساخته شده است؛ بنابراین تا آماده شدن زمین برای ساخت، زمان زیادی صرف شده و همه این موارد به روند طولانی ساخت واحد ها منجر شده است. در این مدت قیمت ها نیز افزایش یافته است.
وی افزود:در عین حال این طرح ها قرار بوده است که با پول خود مردم و تسهیلات بانکی ساخته شود. ما تعداد کمی متقاضی داریم که واحد آن ها فروش اقساطی شده، اما تحویل داده نشده است.
عربی با بیان اینکه عمده مشکل نیز چند مورد نقص اساسی نظیر نبود آسانسور است گفت: نبود آسانسور در سال های گذشته یکی از مشکلات اساسی به ویژه در طرح های انبوه سازی مسکن مهر بوده است که خوشبختانه این مشکل هم اکنون حل و فصل شده است. برای مثال در طرح های مسکن مهر پردیس در مرحله یازده در اغلب موارد آسانسور یا نصب شده و یا خریداری شده و در حال نصب است و در برخی مراحل مثل مرحله هشت پردیس نیز این مورد به تدریج در حال انجام است.
وی با اشاره به ۱۰ هزار واحد آماده واگذاری در شهر جدید پردیس، افزود: در بیشتر موارد مردم برای تحویل واحد مراجعه نکرده اند برای مثال در مرحله یازده پردیس واحد ها با تمامی امکانات و متناسب با قراردادی که با سازنده بسته شده است واگذار می شود.
عربی گفت: واحد های مناطق چهار و پنج مرجله یازده پردیس با تمام امکانات و متناسب با قراردادی که با سازنده بسته شده، تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است.
وی افزود: در عین حال در همین طرح ها، دولت به ازای هر واحد در حدود یک صد میلیون تومان از منابع داخلی خود هزینه کرده است. ولی تلاش می شود تا زمانی که واحد سکونت پذیر نباشد تحویل داده نشود.
عربی گفت: در مواردی نیز حتما نیاز به حضور متقاضی در واحد است تا تمام امکانات کامل شود. برای مثال در مورد انشعابات، شبکه آماده است و برای نصب کنتور، متقاضی حتما باید در واحد ساکن شود. البته ممکن است در برخی طرح ها ایراداتی وجود داشته باشد، اما در زمان تحویل، چک لیستی وجود دارد که با حضور متقاضی، سازنده و نماینده شرکت عمران شهر جدید، بررسی می شود و در صورت نقص سازنده موظف است تا شش ماه پس از تحویل این نقایص را برطرف کند.
وی واسطه گری در خرید و فروش واحد های مسکن مهر را یکی از مشکلات شهر های جدید برشمرد و افزود: تلاش می شود این موضوع نیز سر و سامان پیدا کند.
عربی گفت: هم اکنون مصوبه ای را تهیه کرده ایم که در صورت تصویب، با این موارد برخورد می شود و سود وام بانکی واحد هایی که تحویل گرفته نمی شود از چهار به ۱۸ درصد افزایش یابد.

نوشته‌های پیشین
قیمت عرصه مسکن مهر
نوشته‌ی بعدی
فاز ۱۱ زون ۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست